5 نشانه که نیک محصول زیبایی مناسب نیست

5 نشانه اصلی که نشان می دهد یک محصول زیبایی برای شما مناسب نیست

حتی زمانی که از محصولات حرفه ای و گران قیمت استفاده می کنیم، قرمزی یا آلرژی روی پوست ظاهر می شود. این ممکن است به این معنی باشد که باید محصول مراقبت از پوست خود را تغییر دهید.ما به شما 5 نشانه اصلی که نشان می دهد یک محصول زیبایی برای شما مناسب نیست را شرح می دهیم.

5 نشانه که نیک محصول زیبایی مناسب نیست

پوست ما می تواند واکنش متفاوتی به اجزای خود نشان دهد. به شما خواهیم گفت که باید به چه سیگنال هایی توجه کنید تا متوجه شوید که یک محصول زیبایی برای شما مناسب نیست.

سوزش

اگر هنگام استفاده از محصول مراقبتی احساس سوزش کردید، به این معنی است که گوشته هیدرولیپیدی در حال از بین رفتن است. این محافظ اصلی در برابر عوامل تحریک کننده و عفونت های خارجی در نظر گرفته می شود. همچنین از پوست در برابر از دست دادن رطوبت محافظت می کند. سوزش در صورت استفاده از محصولات تهاجمی یا همگن زیاد اتفاق می افتد. همچنین، این حس می تواند به دلیل برخی از اجزای موجود در کرم ایجاد شود.

خشکی و پوسته پوسته شدن پوست

این زمانی اتفاق می افتد که سد محافظ از بین برود. به احتمال زیاد، این محصول به شدت بر روی پوست اثر می گذارد و به آن آسیب می رساند. در این صورت میکروارگانیسم هایی که در اثر آلودگی روی پوست قرار گرفته اند می توانند تکثیر شوند. آلرژیک ترین فرمولی که می تواند منجر به خشکی و پوسته پوسته شدن شود با رتینول مرتبط است. بنابراین باید با دقت فراوان حداکثر سه بار در هفته همراه با مرطوب کننده استفاده شود.

بثورات

اغلب هنگام استفاده از محصولات آرایشی با کیفیت پایین ظاهر می شوند. آنها به شدت بر روی پوست بیرونی پوست تأثیر می گذارند و باعث ایجاد بثورات، قرمزی یا حتی تورم در اطراف چشم می شوند. بنابراین، لوازم آرایشی تزئینی را با دقت انتخاب کنید و به موارد حرفه ای ترجیح دهید.

افزایش محتوای چربی

محصولات مراقبتی بیش از حد تهاجمی و انتخاب نادرست به سبوم آسیب می رسانند و پس از آن پوست شروع به دفاع از خود می کند. بنابراین، غدد چربی برای جبران خشکی، مقدار بیشتری سبوم تولید می کنند. اما، در نتیجه، جوش های سرسیاه ظاهر می شوند و به نظر می رسد پوست با لایه ای چرب پوشیده شده است.

آلرژی

هشدار دهنده ترین زنگ کهیر است که ممکن است بلافاصله پس از استفاده از ماده آرایشی یا پس از مدتی ظاهر شود. لکه های متورم روی صورت قابل مشاهده است، همچنین ممکن است قرمزی وجود داشته باشد. اغلب همه اینها با خارش همراه است. در این مورد، شما باید فورا محصول را رها کنید و یکی دیگر را انتخاب کنید.

 

مقاله از معصومه لطفی ایران فیشیال

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا