5 اشتباه در استفاده از تونر

تونر یکی از مهم ترین محصولات مراقبت از پوست است. صورت را قبل از استفاده از سایر محصولات مراقبتی آماده می کند، آن را تسکین می دهد، مرطوب می کند و شاداب می کند. برای داشتن پوستی مرطوب و صاف باید به درستی از آن استفاده کنید.

قبل از استفاده از تونر صورت خود را نشویید

بسیاری از دختران این اشتباه را مرتکب می شوند زیرا فکر می کنند تونر می تواند صورت را از آلودگی و گرد و غبار پاک کند. این محصول صورت را شاداب می کند، اما نمی تواند به عنوان یک پاک کننده عمل کند، بنابراین حداکثر نتیجه را به همراه نخواهد داشت. بنابراین، ابتدا صورت خود را با ژل، فوم یا پاک کننده دیگری که در زرادخانه خود دارید بشویید. آب میسلار یا شیر آرایشی جایگزین این مرحله مهم – شستشو – نمی شود. بنابراین قبل از استفاده از تونر مطمئن شوید که صورت شما کاملاً عاری از آلودگی و گرد و غبار است زیرا پوست تمیز تونر را جذب می کند و حداکثر استفاده را می برد.

تونرهای حاوی الکل

هنگام خرید، همیشه به ترکیب توجه کنید – استفاده از تونر حاوی الکل توصیه نمی شود. برای کسانی که پوست حساس و خشک دارند، می تواند به لایه محافظ پوست آسیب برساند و روغن های ضروری را از بین ببرد. تونرهای مبتنی بر الکل را نباید در اطراف دور چشم استفاده کرد زیرا می تواند پوست آن ناحیه را خشک کرده و باعث سیاهی و چین و چروک شود.

استفاده نادرست روی صورت

این ممکن است یکی از رایج ترین اشتباهات زنان در استفاده از تونر باشد. به همین دلیل، صورت شما نمی درخشد. قبل از استفاده از محصول، دستورالعمل ها را به دقت بخوانید و تونر را مطابق با نوع آن اعمال کنید. تونر با خاصیت مرطوب کنندگی را نزنید. پوست بیش از 60 درصد محصول را جذب می کند و بقیه به سادگی تبخیر می شود. استفاده از تونر با مالیدن به سد پوستی صورت آسیب می رساند و باعث ایجاد چین و چروک می شود. بنابراین توصیه می شود آن را روی کف دست بمالید و سپس آن را روی صورت خود بزنید تا جذب شود. برای تونرهای حاوی AHA یا BHA، باید از پنبه برای استفاده استفاده کرد. این کار برای جلوگیری از خطر تحریک یا واکنش های آلرژیک در کف دست ها پس از قرار گرفتن در معرض تونر توصیه می شود.

اجازه ندهید تونر خوب جذب شود

اشتباهی که اغلب هنگام استفاده از تونر مرتکب می شود این است که اجازه نمی دهید خوب جذب شود، بلکه بلافاصله آن را با یک محصول مراقبتی دیگر می پوشانید. در سیستم مراقبت از پوست چند مرحله ای، قبل از استفاده از محصول بعدی، باید صبر کنید تا محصول قبلی کاملا جذب شود. در مورد تونر هم همینطور است – قبل از استفاده از سرم یا کرم، کمی مکث کنید تا به خوبی جذب پوست شود.

بعد از تونر از محصولات دیگر استفاده نکنید

اگر روال زیبایی شما روی تونر متوقف شود و به مرحله بعدی نرود، اشتباه می کنید. روش های مراقبت از پوست به استفاده از تونر محدود نمی شود. باید رطوبت پوست را مثلا با مرطوب کننده رفع کرد. تونر عملکرد آماده سازی پوست صورت را برای دریافت سایر محصولات مراقبتی که در آینده مورد استفاده قرار خواهند گرفت – مرطوب کننده ها یا سرم ها را انجام می دهد. اگر روال زیبایی شما فقط با یک تونر متوقف شود، پوست صورت شما حداکثر تغذیه را دریافت نمی کند و صاف و درخشان نمی شود.

معصومه لطفی آرایش داتکام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس
Scroll to Top
اسکرول به بالا