هایفوتراپی چیست و چگونه انجام می شو و چه مزایایی دارد؟

هایفوتراپی چیست و چگونه انجام می شو و چه مزایایی دارد؟

هایفوتراپی چیست ؟

درمان اولتراسوند متمرکز با شدت بالا یا هایفو یکی از جایگزین های نسبتاً جدید غیرتهاجمی و بدون درد برای لیفت و سفت کردن صورت است.

HIFU هایفو از امواج اولتراسوند استفاده می کند که همان امواجی است که در سونوگرافی استفاده می شود. با این حال، هایفو لایه های خاص پوست را با پرتوهای متمرکز انرژی اولتراسوند هدف قرار می دهد تا تولید الیاف کلاژن را تشویق کند.کلاژن ها مسئول تقویت بافت های بدن از جمله پوست هستند. بنابراین، این اتفاق باعث سفت شدن پوست بدون چین و چروک می شود.

هایفو سال‌هاست که برای درمان تومورهای سرطانی استفاده می‌شود. با این حال، برای اولین بار در سال 2008 برای درمان زیبایی استفاده شد.

FDA در سال 2009 برنامه هایفو را برای لیفت ابرو تایید کرد. در سال 2014، FDA این روش را برای بهبود خطوط و چین و چروک های بالای سینه و خط گردن تایید کرد. از آن زمان، این درمان به یک درمان مدرن تبدیل شده است.

FDA برخی از برنامه های کاربردی خود را تایید نکرده است. با این حال، هیچ مدرکی دال بر اثرات مضر و مضر کاربردهای هایفو به عنوان روشی ایمن تر از جراحی های زیبایی وجود ندارد.

هایفو چگونه کار می کند؟

اگرچه مطالعات بالینی کمی در مورد روش درمانی هایفو وجود دارد، اما مطالعات اندکی اثربخشی این روش را به عنوان یک روش ایمن و موثر برای بهبود چین و چروک نشان داده اند. اثرات مثبت این درمان پس از چند ماه بدون خطرات مربوط به جراحی ظاهر می شود.

دستگاه هایفو لایه های پوست زیرین را با پرتوهای متمرکز انرژی اولتراسوند هدف قرار می دهد. انرژی اولتراسوند بلافاصله این لایه را گرم می کند. هنگامی که سلول های هدف به دمای خاصی می رسند، آسیب سلولی را تجربه می کنند. این رویداد ممکن است به نظر با اهداف ما در تضاد باشد، اما در عمل باعث بهبود کیفیت پوست صورت می شود.

آسیب سلولی پروتئین های کلاژن را تشویق می کند و این پروتئین های کلاژن ساختار طبیعی پوست و بسیاری دیگر از بافت های بدن را حفظ می کنند. در نتیجه، به دلیل افزایش سطح کلاژن، پوست سفت‌تر و جوان‌تر می‌شود.

علاوه بر این، روش فوق کاملاً ایمن است زیرا پرتوی از انرژی اولتراسوند با انرژی بالا بر روی یک لایه خاص متمرکز شده است و لایه‌های نواحی بالاتر و پایین‌تر تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. بنابراین ماهیچه ها، اعصاب و سایر سلول ها دست نخورده باقی می مانند.

چه کسانی از درمان هایفو سود می برند؟

به طور کلی، افراد بین 30 تا 75 سال با شلی خفیف تا متوسط پوست که می خواهند روند پیری پوست خود را به تاخیر بیندازند، می توانند در درجه اول از این روش بهره مند شوند.

هدف اصلی هایفو کند کردن روند پیری است. بنابراین، مراجعین جوانتر پاسخ بهتری به درمان نشان می دهند. مشتریان بالای 25 سال نیز می توانند از این روش به عنوان یکی از موثرترین تکنیک های پیشگیری از پیری پوست بهره مند شوند.

افرادی که پوست آنها در اثر قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش آسیب می بیند و یا از شلی شدید پوست رنج می برند، برای رسیدن به نتایج مطلوب نیاز به چندین جلسه درمانی دارند.

افراد مسن با شلی شدید پوست معمولاً کاندیدهای خوبی برای هایفو نیستند و احتمالاً به جراحی های زیبایی نیاز دارند. همچنین برای افراد مبتلا به ضایعات، عفونت، آکنه کیستیک و ایمپلنت فلزی مفید نیست.

هایفو مزایای زیبایی شناختی زیادی دارد، از جمله:

کاهش چین و چروک

سفت کردن پوست افتاده در ناحیه گردن و غبغب و  لیفت کردن گونه ها و ابروها

تقویت خط فک

سفت و صاف کننده پوست صورت

صاف کردن گردن

اصلاح خطوط لبخند

قابل اجرا برای تمام پوست های رنگی در هر زمان

هایفو یکی از پیشرفته ترین تکنیک های لیفت صورت غیرجراحی و غیر تهاجمی است که دارای مزایای بسیاری از جمله:

یک تا سه جلسه درمانی برای دستیابی به نتایج مطلوب کافی است.

HIFU حدود 12 تا 18 ماه دوام دارد.

جلسات درمانی کوتاه و بین 30 تا 90 دقیقه است.

نیازی به تزریق و برش روی پوست ندارد.

یک روش بدون درد است که باعث خونریزی نمی شود و نیازی به پانسمان زخم ندارد. هایفو می تواند ماندگاری نتایج جراحی را افزایش دهد.

هایفو می تواند با روش های درمانی دیگری مانند میکرونیدلینگ همراه باشد.

هزینه هایفو بسیار کمتر از روش های جراحی است.

در مقایسه با جراحی لیفت صورت، هایفو مقرون به صرفه تر و ایمن تر است. با این حال، نتایج آن ممکن است آنقدر دوام نداشته باشد و ممکن است نیاز به اقدامات مکرر باشد. خلاصه ای از تفاوت های قابل توجه بین هر روش در اینجا ارائه شده است. ابتدا به این مقایسه در انتهای این مقاله نگاه کنید تا نتیجه معقولی بگیرید.

هایفو چقدر تهاجمی است؟

هایفو یک روش غیر تهاجمی است که نیازی به تزریق یا برش روی پوست ندارد. در مقابل، لیفت صورت یک روش بسیار تهاجمی است که نیاز به بیهوشی عمومی، برش، بخیه و پانسمان دارد.

زمان ریکاوری هایفو چقدر است؟

هیچ طول درمانی وجود ندارد و می توانید بلافاصله پس از درمان به زندگی روزمره خود بازگردید. پس از درمان نیازی به استفاده از دارو، پماد یا موارد مشابه نیست.

اثربخشی هایفو چگونه است؟

با توجه به مطالعات و تجربیات قبلی مراجعین، تقریباً همه افرادی که هایفو دریافت می کنند، پس از حدود سه ماه نتیجه مطلوب خود را خواهند دید. از سوی دیگر، تقریباً تمام کسانی که جراحی لیفت صورت انجام داده اند، پس از یک سال نتایج مطلوب را خواهند دید.

اگرچه هایفو نتایج فوری بیشتر و خطرات بسیار کمتری دارد، اما نتایج طولانی مدتی ندارد. سرعت تخریب کلاژن تازه تولید شده با روند پیری پوست افزایش می یابد.

جوانسازی هایفو بر اساس رفتار جوانسازی طبیعی پوست است. به عبارت دیگر شلی و چین و چروک پوست تنها با تحریک پوست برای تولید پروتئین های طبیعی بدن درمان می شود. بنابراین مواد خارجی به بدن تزریق نمی شود، ماهیچه های صورت فلج نمی شوند و استرس بیش از حد ناشی از بیهوشی، زخم و بخیه وجود ندارد.

هایفوتراپی چه حسی دارد؟

ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. برخی از بیماران آن را به عنوان پالس های الکتریکی کوچک یا یک احساس بسیار خفیف توصیف می کنند. اگر نگران درد هستید، باید بدانید که هایفو یک روش بدون درد است یا درد بسیار خفیفی دارد. بلافاصله پس از درمان، ممکن است قرمزی یا تورم خفیفی را تجربه کنید که به تدریج طی چند ساعت کاهش می یابد.

مراقبت های قبل و بعد از درمان هایفو

درمان با هایفو بدون درد و غیر تهاجمی است و به جوانسازی پوست کمک می کند و بهترین نتیجه را به همراه دارد. با این حال، حتی اگر این روند ساده است، لازم است تا جایی که می توانید در مورد مراقبت های قبل و بعد از درمان هایفو بدانید.

روز قبل از درمان

هایفو نسبتا ایمن است. با این حال، افرادی که می خواهند درمان هایفو انجام دهند نباید قبل از درمان گلودرد یا تب داشته باشند. تبخال و تب در روند بهبودی اختلال ایجاد می کند.

هایفو پس از بهبودی کامل از سرماخوردگی یا تب در چنین مواردی انجام می شود. توجه داشته باشید که حداقل یک روز قبل از درمان نباید هیچ یک از این مشکلات را داشته باشید.

روز درمان

اجتناب از آرایش و مرطوب کننده ها در روز درمان ضروری است. سعی کنید به موقع به مرکز درمانی برسید، زیرا این کار به حفظ آرامش و از بین بردن هرگونه اضطراب کمک می کند. هایفو درمانی بدون درد و غیر تهاجمی است، پس نگران نباشید.

اگر واقعاً از درمان می ترسید، داروهای ضد اضطراب توصیه می شود. همچنین، ایده خوبی است که فردی را همراه خود بیاورید تا بعد از درمان هایفو شما را به خانه ببرد.

بعد از درمان

برای بیمارانی که تحت این نوع درمان پوستی قرار می‌گیرند ضروری است که مراقبت‌های پس از درمان را جدی بگیرند تا خطر عوارض جانبی را به حداقل برسانند. شما همچنین به موفقیت درمان خود کمک خواهید کرد.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید

پس از هایفو، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سرما برای چند هفته ضروری است. استفاده از ضد آفتاب نیز توصیه می شود، زیرا به جلوگیری از برخورد مستقیم اشعه ماوراء بنفش به پوست کمک می کند. این کار باید تا زمانی که فرآیند سفت شدن پوست کامل شود ادامه یابد.

بیشتر آب بنوشید

پس از درمان، آب باید قبل از سایر نوشیدنی ها در اولویت باشد زیرا با تولید کلاژن در بدن به بهبود شرایط کمک می کند. این به نفع شماست که بدن خود را هیدراته نگه دارید، بنابراین تا حد امکان آب بنوشید.

اجتناب از الکل

با قطع مصرف الکل، کار اضافی کبد خود را متوقف کنید. الکل باعث می شود کبد شما کار اضافی انجام دهد. پس از درمان، کبد باید چربی غیرفعال شده را تجزیه کند.مصرف الکل به این معنی است که کبد باید علاوه بر چربی غیرفعال، الکل را نیز تجزیه کند. الکل علاوه بر آسیب رساندن به کبد، فشار خون را نیز کاهش می دهد. یکی از عواقب تراکم خون کمتر این است که ممکن است خونریزی بیش از حد رخ دهد زیرا لخته شدن خون یک چالش است. بنابراین، الکل مصرف نکنید.

از خاراندن پوست خود اجتناب کنید

به همان اندازه که خاراندن بدن هنگام خارش شیرین است، توصیه می شود پس از درمان هایفو پوست خود را تحریک نکنید. از آنجایی که پوست بسیار حساس است، خاراندن می تواند به پوست شما آسیب برساند. اگر زخمی روی پوست شما وجود دارد، بگذارید به طور طبیعی بهبود یابد.

از دوش گرفتن با آب داغ خودداری کنید

هنگام استحمام از آب سرد استفاده کنید تا چربی طبیعی پوست حفظ شود و از تحریک پوست جلوگیری شود. اگر عادت به استفاده از آب گرم دارید، از آب ولرم استفاده کنید، زیرا به بهبود سریع پوست شما کمک می کند.

مراحل هایفواپی:

پزشک یا تکنسین ناحیه مورد نظر را تمیز می کند.

ممکن است یک کرم بی حس کننده موضعی روی ناحیه مورد نظر اعمال شود.

پزشک یا تکنسین از ژل اولتراسوند روی پوست استفاده می کند. این ژل مانند یک روان کننده در سونوگرافی استفاده می شود.

دستگاه هایفو قبل از شروع درمان روی پوست قرار می گیرد.

پزشک یا تکنسین امواج اولتراسوند را با استفاده از مانیتور دستگاه تنظیم می کند. امواج اولتراسوند در پالس های کوتاه به ناحیه مورد نظر ارسال می شود. هر جلسه درمان بین 30 تا 90 دقیقه طول می کشد.

احساس گرما و گزگز ممکن است در حین استفاده از انرژی اولتراسوند تجربه شود.

شما بلافاصله پس از انجام عمل به فعالیت های عادی روزانه خود باز می گردید.

تعداد جلسات هایفو

برای دستیابی به بهترین نتایج، بسیاری از کلینیک ها انجام سه جلسه هایفو را در سال اول توصیه می کنند. برای سال های بعد، یک تا دو جلسه در سال توصیه می شود. اگرچه تعداد جلسات به وضعیت پوست مشتری بستگی دارد، تجربه ما نشان می دهد که تعداد جلسات فوق بهترین نتیجه را به همراه دارد.

اثرات جانبی هایفو

برخی از افراد ممکن است پس از یک جلسه درمان هایفو، عوارض جانبی زیر را تجربه کنند:

بی حسی

قرمزی و کبودی

واکنش آلرژیک خفیف

تورم

اگر تکنسین ماهر و با تجربه آن را انجام دهد، هایفو روشی بی خطر محسوب می شود. مانند تمام روش های درمانی، تجربه یک پزشک یا تکنسین عامل مهمی در پیشگیری از عوارض جانبی و افزایش اثربخشی آن است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس
Scroll to Top
اسکرول به بالا