دستگاه لیزر CO2 فرکشنال چه کاربردی دارد؟

دستگاه لیزر CO2 فرکشنال چه کاربردی دارد؟

جوانسازی پوست با CO2 فرکشنال روش درمانی زیبایی بدون نیاز به عمل جراحی برای زنان و مردان می باشد که می تواند شما را چندین سال جوانتر کند و به میزان قابل توجهی چین و چروک هایتان را بهبود بخشد. در گذشته، درمان با لیزر قدیمی Co2 کل سطح پوست را بر می داشت ولی CO2 فرکشنال مدرن، از ستون های کوچک انرژی فراکسیون برای برداشتن نواحی آسیب دیده ی پوست استفاده می کند. درمان با CO2 فراکشنال روش درمانی ای می باشد با هدف قرار دادن نواحی عمقی تر پوست و نه کل سطح پوست یک بار انجام شده و فرد تحت بی حسی موضعی قرار خواهد گرفت. این روش ساده، نیازمند مدت زمان کم بوده و اندکی تهاجمی است.

کاندیدای مناسب جوانسازی با لیزر فرکشنال co2 چه کسی است؟

در صورت داشتن یکی از مشکلات پوستی زیر ممکن است کاندیدای ایده آلی برای درمان با لیزر CO2 فرکشنال باشید.

پوست شل و افتاده

چین و چروک های عمیق

ناهنجاری های پوستی که به دلیل آسیب های محیطی و آفتاب ایجاد شده اند.

جای زخم ایجاد شده به خاطر آکنه و یا جراحی

پوست تیره رنگ ایجاد شده به خاطر آفتاب

کک و مک و جای جوش

منافذ باز پوستی

نواحی ایجاد شده بر روی پوست بخاطر چاق شدن

مراقبت های قبل از درمان

دستورالعمل هایی پیش از درمان به شما ارائه خواهند شد. بعضی از دستورالعمل های رایج شامل موارد زیر می باشد:

از قرار گرفتن در معرض خورشید برای حداقل دو هفته پیش از درمان بپرهیزید.

به طور منظم قبل از قرار گرفتن زیر آفتاب از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

حداقل دو هفته قبل از درمان از روش های لایه بردای پوست استفاده نکنید.

چند هفته قبل از درمان از مصرف محصولات گلیکولیک اسید و یا رتینوئیک اسید بپرهیزید.

به طور منظم از کرم های موضعی تجویز شده استفاده کنید.

قبل از درمان از مواد آرایشی استفاده نکنید.

نحوه جوان سازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال

به طور معمول، این روش 20 الی 30 دقیقه زمان می برد. مراحل جوان سازی پوست با CO2 فرکشنال شامل موارد زیر می باشند:

ناحیه ی تحت درمان پاکسازی می شود.

کرم بی حس کننده و یا بی حسی موضعی بر روی ناحیه ی تحت درمان مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر بیماران نیاز به بی حسی ندارند چرا که می توانند ناراحتی ایجاد شده در حین درمان را تحمل کنند.

دستگاه لیزر Co2 فرکشنال بر روی پوست حرکت می کند.

طی درمان، لیزر Co2 به صورت پیکسل شده به هزاران نور کوچک تبدیل می شود که به لایه ی عمقی پوست نفوذ کرده و حداقل آسیب را ایجاد می کند.

پروسه ی ترمیم، شامل جایگزینی پوست آسیب دیده با پوست جدید و سالم می باشد. گرمای ایجاد شده بوسیله ی لیزر نیز منجر به کوچک شدن کلاژن شده و تولید کلاژن جدید را تحریک می کند.

بعد از درمان به منظور کاهش احساس سوختگی از کمپرس سرد استفاده کنید.

دستگاه لیزر co2 فرکشنال 

در پاسخ به سوال لیزر co2 چیست باید بگوییم که لیزرهای CO2 fractional با ایجاد ستون‌های تخریبی (microscopic thermal injury zone)  در پوست، عمل لایه‌برداری را انجام می‌دهند. به دلیل سالم بودن بافت‌های اطراف ترمیم، عمل لایه‌برداری سریع‌تر انجام شده و عوارض لیزر فرکشنال را به حداقل می‌رساند. علاوه‌بر لایه‌برداری، به‌دلیل ایجاد حرارت در مجاورت ستون‌های تخریبی، استفاده از لیزر سی او دو موجب افزایش سرعت بازسازی سلولی و تحریک کلاژن‌سازی می‌شود. این سیستم‌ها از سال 2004 موفق به اخذ تاییدیه FDA شدند. این تاییدیه به‌همراه نظرات مثبت متخصصان، لیزر co2 فرکشنال را به یکی از بهترین گزینه‌ها در انتخاب لیزرهای جوانسازی و درمانی پوست تبدیل کرده است. لیزر co2 برای رفع چین و چروک (wrinkle)، ضایعات پیگمانته، جوانسازی پوست (resurfacing)، درمان ملاسما و رفع اسكار آكنه استفاده می‌شود.

دستگاه لیزر فرکشنال به دو صورت استمپی و اسکنری هستند که در سیستم‌های استمپی به‌دلیل اعمال کلیه دات‌ها در یک زمان و بالابردن حرارت موضعی، امکان انجام درمان در ضایعات هایپر پیگمانی با ریسک بالاتری همراه خواهد بود.

در سیستم‌های اسکنری، توسط اسکنر که حاوی دو آینه  روی دو موتور بسیار حساس و دقیق قرار گرفته اند. ستون‌های تخریبی به‌صورت متوالی در پوست ایجاد شده و با استفاده از الگوهای مختلف تابشی امکان درمان ضایعات بسیاری در همه تایپ‌های پوستی امکان پذیر است. از جمله برتری‌های لیزر co2 فرکشنال، استفاده از موتورهای اسکنر بسیار قدرتمند و با کیفیت است. به کمک این قابلیت امکان تغییر فاصله بین دات‌ها و افزایش سطح لایه‌برداری شده، وجود خواهد داشت.

چهار مد مختلف لیزر فرکشنال؛ طول موج لیزر co2

در لیزر سی او دو فرکشنال، از گاز دی اکسید کربن به عنوان ماده فعال استفاده می‌شود. این لیزرها طول موج 10600 نانومتر را ساطع می‌کند. با توجه به جذب مناسب آب در این طول موج، آب کروموفر مورد نظر بوده که لیزر فرکشنال را در گروه لیزرهای لایه‌بردار (Ablative) قرار می‌دهد. امروزه لیزرهای Co2 به‌صورت چهار مُد Super Pulse، CW با پهنای پالس در حد میلی‌ثانیه (Continuous Wave)، Ultra Pulse پهنای پالس در حد میکروثانیه و در نهایت مُد فرکشنال (Fractional) به صورت تخصصی توسط متخصصان استفاده می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس
Scroll to Top
اسکرول به بالا