درمان فونوفورزیس چیست و چگونه کار می کند؟

درمان فونوفورزیس اولتراسوند چیست و چگونه کار می کند؟

مهمترین وظیفه پوست ما این است که به عنوان یک مانع یا مانع عمل کند. پوست ما طوری ساخته شده است که مواد مضر را در خارج از بدن و مواد خوب و مفید را در داخل نگه دارد. اما گاهی اوقات خوردن مواد مغذی مناسب ممکن است کافی نباشد، زیرا پوست اغلب آخرین عضوی است که فواید غذای مصرف شده را دریافت می کند و اولین عضوی است که هرگونه عدم تعادل در آن ظاهر می شود.با ما همراه شوید تا شرح دهیم درمان فونوفورزیس اولتراسوند چیست و چگونه کار می کند؟

از طرفی هورمون های طبیعی این قابلیت را دارند که به پوست آسیب برسانند و تعادل شیمیایی آن را بر هم بزنند، بنابراین گاهی لازم است از مکمل های پوستی اگزوژن استفاده شود. اما زمانی که پوست مانعی برای ورود هر ماده ای است، مراقبت از پوست چگونه می تواند به لایه های عمیق تر پوست برسد و در آنجا موثر باشد؟ – دقیقاً اینجاست که انفوزیون اولتراسوند یا سونوفورز مطرح می شود.

فواید درمان انفوزیون اولتراسوند

تزریق اولتراسوند به هدایت مواد فعالی که برای تامین سلامت بهینه پوست ضروری هستند به لایه‌های عمیق‌تر پوست کمک می‌کند. موادی مانند نیاسینامید، هیالورونیک اسید، ویتامین C، رتینول و پپتیدها برای تغذیه سلول های پوست ضروری هستند.

با معرفی سرم ها و مواد موثره به لایه های عمیق تر پوست، سونوفورز می تواند به موارد زیر کمک کند:

انرژی سلول را افزایش دهید

افزایش نفوذ محصول

کاهش التهاب و محافظت از پوست در برابر آسیب

مهار کاهش کلاژن

محافظت در برابر آسیب رادیکال های آزاد

افزایش چرخش سلولی

افزایش هیدراتاسیون و جلوگیری از از دست دادن رطوبت

پوست را در سطح سلولی تغذیه کنید

درمان اولتراسونیک ممکن است به جای یا قبل از ماساژ سنتی یا در پایان درمان در برنامه درمان صورت گنجانده شود. همچنین ممکن است به عنوان یک درمان مستقل برای مناطق نگران کننده یا ترکیب با سایر درمان های مناسب استفاده شود.

فونوفورزیس چگونه کار می کند؟

انفوزیون مراقبت از پوست اولتراسوند از امواج صوتی (سونوگرافی) برای کمک به سرم یا مواد مراقبت از پوست برای نفوذ به لایه‌های عمیق‌تر پوست استفاده می‌کند، جایی که درمان می‌تواند مؤثرترین باشد. انفوزیون اولتراسوند در واقع یک درمان غیر تهاجمی و ایمن برای تقریبا همه است. اساساً این روش یک شکاف موقت در لایه‌های چربی ایجاد می‌کند و به مواد مغذی فعال اجازه می‌دهد فضاهای کوچک بین سلول‌های پوست را پر کنند.

سپس امواج صوتی مواد مغذی فعال را به لایه های عمیق تر پوست منتقل می کند. سونوفورزیس می تواند نفوذپذیری پوست را تا 800 درصد افزایش دهد که چیزی جز جادویی نیست.

امواج صوتی ساطع شده خارج از محدوده شنوایی انسان است.

این امواج مانند امواج صوتی معمولی می توانند توسط پوست جذب یا منعکس شوند. اولتراسوند می تواند چهار اثر فیزیولوژیکی اساسی ایجاد کند، از جمله پاسخ های بیولوژیکی، واکنش های شیمیایی، اثرات حرارتی و پاسخ های مکانیکی.

افزایش واکنش‌های شیمیایی با استفاده از انفوزیون مراقبت از پوست اولتراسوند می‌تواند منجر به بهبود بیشتر پوست شود. پاسخ های بیولوژیکی افزایش می یابد زیرا سونوفورز انتقال مایعات و مواد مغذی را به بافت های پوست افزایش می دهد.

درمان های فونوفورزیس

درمان های بدن سونوفورزیس باعث بهبود نتایج کانتورینگ بدن و بهبود ظاهر سلولیت و شل شدن پوست می شود. با تحریک تولید کلاژن، درمان تزریقی مراقبت از پوست اولتراسوند سایر درمان‌های سفت‌کننده پوست ارائه شده در کلینیک ما را تحسین می‌کند. تزریق اولتراسوند مراقبت از پوست برای اهداف کانتورینگ بدن را می توان به طور منظم انجام داد.

درمان فونوفورزیس اولتراسوند چه حسی دارد؟

از یک گرز فلزی برای هدایت سونوگرافی به داخل پوست استفاده می شود. صدای زمزمه شنیده می شود و احساس لرزش آرام احساس می شود. عصا در واقع مانند یک ماساژ درمانی صورت عمل می کند زیرا به آرامی روی صورت و گردن حرکت می کند. تمرکز ویژه روی نواحی نگران کننده مانند اطراف دهان، پیشانی و نواحی آسیب دیده یا جوش است. ممکن است پوست در حین و بعد از درمان کمی قرمز شود، اما هیچ دلیلی برای هشدار وجود ندارد زیرا معمولاً طی یک ساعت این مشکل به طور طبیعی برطرف می‌شود.

آینده فونوفورزیس

سیستم‌های رهاسازی دارو ممکن است بتوانند از مزیت اولتراسوند برای ایجاد کندی آزادسازی واکسن‌ها در آینده استفاده کنند. محققان در حال حاضر در حال بررسی کاربردهای انفوزیون اولتراسوند در زمینه‌های مختلف مانند تحویل هپارین از طریق پوست، نظارت بر گلوکز پوستی، واکسیناسیون پوستی، ارزیابی مواجهه پوستی، تحویل مهارکننده‌های استیل کولین استراز برای درمان بیماری آلزایمر و موارد دیگر هستند.

تجویز دارو از طریق لکه های پوستی، با ایجاد انفوزیون اولتراسوند، ممکن است به زودی به یک امر عادی تبدیل شود. علاوه بر این، با در نظر گرفتن تعداد بی‌شماری از کاربردهای احتمالی حمل و نقل داروی سونوفورتیک در زمینه‌های مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی، می‌توانیم به مجموعه کاملی از فناوری‌ها و محصولات پیشگامانه در آینده دسترسی داشته باشیم.

منع مصرف انفوزیون اولتراسوند

اقدامات احتیاطی و منع مصرف انفوزیون مراقبت از پوست اولتراسوند سونوفورزیس عبارتند از:

مشکلات قلبی / ضربان ساز

ایمپلنت (فلز، سیلیکون، سالین)

ترومبوفلبیت

سرطان

عفونت

آسیب حاد و پس از حاد

بارداری

اختلال در حس

سونوفورز قبل و بعد

برای نتایج بهتر، قبل از درمان، پوست باید به خوبی هیدراته شود، زیرا کمبود رطوبت می تواند مانع از انتقال صدا از طریق دستگاه سونوفورزیس شود. استفاده از یک حوله گرم و مرطوب برای حدود ده تا پانزده دقیقه یا یک ژل مخصوص بر پایه آب می تواند به آبرسانی مجدد پوست قبل از سونوفورز کمک کند.

پس از اتمام درمان، استفاده از یک پانسمان مخصوص به مرطوب نگه داشتن پوست کمک می کند. همچنین به نگه داشتن دارو یا سرم در تماس با پوست برای جذب بیشتر کمک می کند.

کلمه پایانی

تزریق اولتراسوند مراقبت از پوست یا سونوفورز در برلیانت اسکین استرالیا یک درمان مکمل برای هر نوع درمان صورت است و می تواند برای مبارزه با هر گونه نگرانی پوستی با استفاده از سرم های فعال و محصولات مراقبت از پوست استفاده شود. به طور خلاصه، سونوفورز مزایای درمانی سرم ها را افزایش می دهد و می تواند در درمان مشکلاتی مانند پیری، آکنه، قرمزی یا رنگدانه مفید باشد.

سوالات متداول درمان فونوفورزیس اولتراسوند

آیا تزریق فونوفورزیس برای مراقبت از پوست دردناک است؟

فونوفورزیس یا انفوزیون مراقبت از پوست اولتراسوند یک روش غیر تهاجمی و بدون درد است.

چه زمانی می توانم نتایج درمان را ببینم؟

بلافاصله پس از درمان، پوست شما شروع به درخشش و درخشندگی می کند، اما نتایج کامل زمانی حاصل می شود که سرم به طور کامل در سلول ها جذب شود.

تفاوت بین فونوفورزیس و یونتوفورزیس چیست؟

تفاوت اصلی بین این دو این است که یونتوفورز از ولتاژ برای رساندن محصولات یا دارو به پوست استفاده می کند در حالی که سونوفورز از فناوری تزریق اولتراسوند استفاده می کند.

مقاله از معصومه لطفی ایران فیشیال

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس
Scroll to Top
اسکرول به بالا